Kategorijos
Reitingų apžvalgos

2018 m. kovo mėnesio interneto parduotuvių reitingo apžvalga

Jau nieko turbūt ir nenustebins tai, kad atnaujinto populiariausių interneto parduotuvių Lietuvoje reitingo lyderės poziciją išlaiko Pigu.lt. Ir panašu, kad lyderis keisis dar negreitai.

Tačiau kova dėl antrosios pozicijos pakankamai įnirtinga ir šį mėnesį į antrąją poziciją sugrįžta telekomunikacijų operatoriaus Telia elektroninė parduotuvė į trečiąją vietą išstumdama Senukai.lt internetinę parduotuvę.

Ketvirtąją poziciją išlaiko kito mobilaus ryšio paslaugų teikėjo TELE2 elektroninė parduotuvė. Tuo tarpu penktoje vietoje debiutuoja loterijos bilietus internetu platinanti Perlas, kuri buvo įtraukta į reitingus tik nuo šio mėnesio sulaukus lankytojų pasiūlymo.

Dėl šios priežasties per vieną poziciją žemyn leidžiasi Varle.lt bei daugiausiai lankytojų simpatijų sulaukusi elektroninė parduotuvė TopoCentras.lt, kurios šį mėnesį užėmė šeštąją ir septintąją pozicijas atitinkamai. Be šių svetainių į dešimtuką taip pat patenka per dvi pozicijas kylanti į viršų 1a.lt, į devintąją vietą krentanti BITĖ bei dešimtoje pozicijoje esanti EuroVaistine.lt, kuri leidžiasi per vieną poziciją dėl naujo reitingo dalyvio atsiradimo.

Antrajame dešimtuke debiutuoja šeši nauji reitingo dalyviai, kurių nebuvo prieš mėnesį sudaromame reitinge, todėl nors ir išlaikiusios gerus rezultatus praėjusio antrojo dešimtuko elektroninės parduotuvės šį mėnesį atsidūrė žemesnėse pozicijose.

Didžiausią šuolį į viršų reitinge demonstruoja prekių vaikams asortimentą siūlanti TavoVaikams.lt, kuri kyla iš 227 į 89 vietą ir tai yra aukščiausia poziciją per visą reitingų fiksavimo istoriją.

Kadangi elektroninėje prekyboje yra įvairių kategorijų pardavėjų, nuo šiol pradėsime skelbti ir atskirų kategorijų lyderius. Šį mėnesį populiariausios specializuotos aprangos parduotuvės lyderės poziciją užėmė parduotuvių tinklą valdančios Reserved elektroninė parduotuvė. Bendrame reitinge ji užėmė 32 vietą.

Į šio mėnesio reitingą buvo papildomai įtrauktos 49 svetainės, kuriose yra vykdoma elektroninė prekyba. Iš viso reitinge šiuo metu dalyvauja 375 interneto parduotuvės, kurios prekiauja įvairiomis prekėmis bei paslaugomis.

Šis reitingas sudarytas remiantis 2018 metų kovo mėnesio duomenimis. Reitingas skelbiamas InternetoParduotuvės.lt svetainėje.